Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Sert Yüzey – UV Baskı Çözümleri

Ahşap Üzerine UV Baskı

Özellikle eğlence merkezleri, restoranlar, dinlence alanları gibi vitrinin önemli olduğu alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Ahşap yüzeyin dümdüz olması gerekmektedir. İstediğiniz ölçülerde istediğiniz miktarda istediğiniz görüntüyü UV baskı makinemizde çok kısa sürede basabilmekteyiz. Yüksek baskı kalitesi sayesinde çok kısa sürede hazırlanan çalışmalar reklam panoları, konum tarifleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu sebeplerden dolayı mobilya ve iç mimaride de tercih edilen bir duruma gelmiştir…

Ahşap UV baskı; adından da anlaşılacağı üzere ahşap malzemeye en fazla 5 cm kalınlığında olmak üzere istediğiniz her türlü baskının aktarılması işlemidir. Ahşap UV baskı çalışmaları genellikle bir mizansen ya da bir hikayeyi kurgulama suretiyle hazırlanmaktadır. Restoranlar, kafeler, eğlence mekanları, dinlence alanlarının tamamında rastlamak mümkündür. Ahşap yüzeyde yapılan baskı çalışmalarında desenler farklılık göstermektedir. Diğer yüzeylere nazaran oldukça ilgi çekicidir.

Ahşap yüzey ile fotoğraflarınızın  bütünleşmesiyle adeta ortaya sanat eseri çıkmaktadır. Ayrıca ahşap yüzeyler özellikle kimyasallara karşı çok ciddi mukavemet göstermektedirler.

Cam Üzerine UV Baskı

UV baskı çalışmalarının en çok tercih edilen uygulamasıdır. UV baskı cihazından 1440 dpi gibi yüksek bir yoğunlukta istenilen ölçü ve ebatlarda baskı yapılabilmektedir. Cam üzerine yapılan UV baskı çok kısa sürede kururken, temperli cam kırılmaz ve yüksek yoğunlukta olduğu için ciddi mukavemet göstermektedir.

Cam üzerine UV baskı uygulaması, daha çok mutfak tezgah arası cam panel çalışmalarında ve bununla birlikte ofis içi uygulamalarda, dış cephelerde, oda çerçevelerinde ya da özel başarı armadası, başarı köşesi gibi özel mecralarda sıklıkla kullanılabilmektedir.

Pleksiglass Üzerine UV Baskı

Dekorasyon ve reklam sektörünün en çok tercih ettiği baskı çalışmasıdır. Pleksiglass malzemesi özellikle reklamcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması, baskı kalitesini çok iyi yansıtması ve uygun fiyatlara mal olması en büyük tercih sebebidir. İç dekorasyonda tablolarda ya da panolarda sıklıkla görmeye başladığımız pleksi üzerine UV baskı paneller önümüzdeki yıllarda daha fazla sıklıkla karşılaşacağımız bir uygulamadır.

Özellikle reklam sektöründe en çok kullanılan malzemelerden birisi şüphesiz pleksidir. Işık geçirgenlik oranı yüksek olan pleksilerin şeffaf ve kaliteli malzemelerden üretilmesi, sektörün en büyük tedarik malzemelerinden birisi olmasının ana sebeplerindendir. Yüksek baskı kalitesi hissi veren pleksi UV baskı özellikle canlı renkleri mükemmel düzeyde yansıtmaktadır. 2 punto büyüklüğündeki yazıları dahi çok net bir şekilde aktarılması mümkündür.

Özellikle tabelalarda, billboard’larda ya da büyük sahalarda reklam çalışması gerektiren uygulamalarda pleksi UV baskıyı tercih edebilirsiniz. Hem markanızın ışığını ve renklerini doğru yansıtmak hem de dikkat çekmek için pleksi UV baskı en iyi tercih olacaktır.

Seramik Üzerine UV Baskı

Kimyasal temizlik malzemelerine karşı mukavemet gösteren UV baskı sistemiyle kaliteli ve solmayan canlı görüntüler elde edilmesi için kullanılan baskı yöntemidir. Bu şekilde istediğiniz görseli istediğiniz ölçülerde aynı gün içerisinde çok hızlı bir şekilde alabilirsiniz.