Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Cam Tavan, Alüminyum ve Pergola Sistemleri

Alüminyum Profil Sistemleri

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Alüminyum Kapı Sistemleri

Her türlü mimari tercihe uygun çeşitli alternatifler sunan ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız alüminyum kapı sistemleri, iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere ayrı ayrı tasarlanır. Kullanılan aksesuarlarla kapılarda çift eksen açılımı elde etmek mümkündür. Ayrıca sürme kapılar da büyük miktarlarda ve üstün kaliteyle imal edilir.

Sürme doğrama kapı sistemleri müşteri tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak istediğiniz ölçülerde üretilebilmektedir. Büyük ölçüdeki kapılar için profiller -eğer gerekliyse- iç kısımdan özel olarak tasarlanmış bir U-profiliyle takviye edilir. Böylelikle esas sistemin temel hatları korunmuş olur. Ayrıca kayar kapılar seçilen sisteme bağlı olarak çeşitli model varyasyonlarıyla üretilir.

Monorail (Tek raylı): Sabit parçalar doğrudan kasa profiline camla döşenir.
Duorail (Çift raylı): Kayar elemanlar ve sabit parçalar aynı parçalardan biçimlendirilir.
Lift & Slide (LS): Duorail-kayar kapı bir kasa pompası yardımıyla inox ray üzerinde kaydırılmadan önce yukarıya kaldırılır. Bu ray, en alttaki profilin sırtına monte edilmiştir. Lift & slide model varyasyonu hem tek raylı hem çift raylı olarak imal edilebilir. Lift & slide’ın en önemli avantajı hava, rüzgar ve suya karşı daha iyi bir koruma sağlamasıdır.

Alüminyum Pencere Sistemleri

Her türlü mimari tercihe uygun çeşitli alternatifler sunan ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız alüminyum pencere sistemleri, iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere ayrı ayrı tasarlanır. Kullanılan aksesuarlarla pencerelerde çift eksen açılım elde etmek mümkündür. Ayrıca sürme pencereler de büyük miktarlarda ve üstün kaliteyle hızla imal edilir.

Sürme doğrama pencere ve kapı sistemleri, müşteri tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak istediğiniz ölçülerde üretilebilmektedir. Büyük ölçüdeki kapılar için profiller -eğer gerekliyse- iç kısımdan özel olarak tasarlanmış bir U-profiliyle takviye edilir. Böylelikle esas sistemin temel hatları korunmuş olur. Ayrıca kayar kanatlar seçilen sisteme bağlı olarak çeşitli model varyasyonlarıyla üretilir.

Monorail (Tek raylı): Sabit parçalar doğrudan kasa profiline camla döşenir.
Duorail (Çift raylı): Kayar elemanlar ve sabit parçalar aynı parçalardan biçimlendirilir.
Lift & Slide (LS): Duorail-kayar kapı bir kasa pompası yardımıyla inox ray üzerinde kaydırılmadan önce yukarıya kaldırılır. Bu ray, en alttaki profilin sırtına monte edilmiştir. Lift & slide model varyasyonu hem tek raylı hem çift raylı olarak imal edilebilir. Lift & slide’ın en önemli avantajı, hava, rüzgar ve suya karşı daha iyi bir koruma sağlamasıdır.

Fotoselli Otomatik Kapı

Kış Bahçesi Uygulamaları

Kış bahçesi özellikle villa tarzı evlerde, müstakil konutlarda ya da kışın da kullanılan yazlıklarda sıklıkla tercih edilen bir balkon türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı olarak veranda olarak da adlandırılan kış bahçeleri, evinize farklı bir konfor alanı ve bambaşka bir lüks katar. Çoğunlukla geniş bir balkon olarak kullanılan kış bahçesi, cam balkon sistemleri ile kaplanarak kullanışlı ve pratik bir hale getirilir ve dört mevsim boyunca işlevini sürdürür. Kış bahçesi modelleri çeşitli ve farklı tasarımlarda karşımıza çıkmakta olup, kış bahçesi fiyatları da bu tasarım ve modellere göre değişiklik göstermektedir.

Kış bahçesi sistemleri doğal olarak kış bahçesinin yapılacağı alana göre farklı ölçü, metrekare ve tasarımlarda özel olarak imal edilmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. Kış bahçesi imalatı her şeyden önce kış bahçesinin yapılacağı balkona göre değişiklik gösterir. Mekana özel kış bahçesi imalatında öncelikle kış bahçesi yapılacağı balkonun/alanın ölçüler alınır ve bu ölçülere göre camlar üretilmeye başlanır.

Kış bahçesi uygulamaları, villa tipi müstakil evlerde oturan ev sakinleri için ideal bir seçimdir. Her şeyden önce villa tipi kış bahçesi villaya adeta ekstra bir oda sağlamış olur. Genellikle tamamı cam ile kaplanan bu tip kış bahçeleri özellikle asıl bahçenin stratejik bir konumuna yerleştirilerek doğa ve yeşillik ile iç içe olmanızı sağlar. Bu tip kış bahçelerinde aynı zamanda ev bitkileri yetiştirmeniz de mümkün. Tamamı cam olan kış bahçenizde doğrudan güneş ışığı istemeyen ve ev koşullarında yetişebilen çiçekler dikerek adeta kendinize özel, gerçek bir “kış bahçesi” oluşturabilirsiniz. Hem tasarım, hem verimlilik açısından estetik bir görüntü oluşturacak olan bu bitkiler kış bahçesi sayesinde büyüyecek ve sizleri mutlu edecektir.

Sıklıkla tercih edilen bir diğer kış bahçesi modeli ise loca kış bahçesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Loca tipi kış bahçeleri bireysel ev sahiplerinden çok daha fazla restoran, cafe ve bar tarzı işletme sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Loca tipi kış bahçelerinin villa tipi kış bahçelerinden en büyük farkı tavanlarının da tamamen cam olmasından ibarettir. Duvarları ve tavanı da cam olan bu localar özellikle hoş manzaralı restoran ve cafelerde kullanışlılık arz etmektedir.

Kış bahçesi sistemleri genellikle soğuk hava şartlarına dayanıklı olabilmeleri ve soğuğu geçirmemeleri adına pimapen cam ile imal edilir. PVC kış bahçesi sistemleri PVC’nin ısı ve ses yalıtımı sayesinde üstün özelliklerle bir araya gelir ve alüminyumun estetik görüntüsü ile buluşarak mükemmel bir alan oluşturur. Yüksek ısı yalıtımı sağlanması için çelik maddeden oluşturulan kafes sayesinde komple giydirme yapılarak dört dörtlük bir balkon sistemi sağlanmış olur. PVC kaplı kış bahçeleri yazın sıcağını balkonunuzun dışında tutacağı gibi kışın soğuğunun da içeri girmesine engel olur. Dört mevsim balkon keyfi için PVC kaplamalı bir kış bahçesi seçmek sizin için ideal olacaktır.

Sabit Cam Tavan Sistemleri

Sabit cam tavan kış bahçelerine, teras ve balkon üstlerine yapılabilen bir sistemdir. Öncelikle ahşap ya da demir iskelet oluşturulur. Tavan kısmın iskeleti yapıldıktan sonra aralara alüminyum doğrama içine 4+4 veya 5+5 lamine cam kullanılarak çerçeveler yapılır.

Bu malzemeler çatıya uygun malzeme ve aparat kullanılarak monte edilmekte ve su izolasyonu ile tamamlanmaktadır. Cam çatılar birçok ticari mekanda kullanılmasının yanı sıra artık evlerde de sıkça tercih edilmektedir. Cam çatıların alt kısımları katlanır cam balkon sistemiyle kapatılabilir ve şık bir mekân oluşturulabilmektedir.

Sabit cam tavanlar, çatı olarak kullanılmaktadır. Restoran, kafe, kış bahçesi, teras kaplamalarında kullanılır. Seçenek alternatifi çok sayıda olup, uygulama yerine ve müşterinin isteğine göre özel tasarımlar yapılmaktadır. Su geçirmezlik ve paslanmaya karşı garantilidir.

Sabit Veranda Sistemleri

Veranda kış bahçesi; evinizde farklı bir yaşam alanı sağlamak için uygulanan bir sistemdir. Farklı tasarımlarla size uygun olarak yapılan veranda sistemleri yaşam alanlarınıza estetik şıklık ve değer katar. Kar, yağmur, dolu gibi yağışlar ve güneş gibi mevsimsel etkilerden koruyan veranda sistemleri ile daha konforlu, güvenli, huzurlu ve şık yaşam alnına sahip olursunuz. Montaj işemi gerçekleşen ”Veranda Kış Bahçesi” sistemi ile bahçenizde ferah ve aydınlık bir yaşam alanı oluşturmuş olursunuz. Kış aylarında gün ışığından ve güneş ısısından yararlanmanızı sağlayacak olan veranda sistemi her anın tadını çıkarmanıza olanak sağlar. Mimari ve tasarım açısından etkileyici bir güzelliğe sahip bu sistem son derece göz alıcıdır.

Cam Sistemleri

Giyotin Cam Sistemleri

Uzaktan kontrol edilebilen “Motorlu Giyotin Cam (Pencere) Sistemi konfor ve güvenlik için en ideal çözümlerin başında gelmektedir. Restoran, kafe, teras ve bahçelerde çoğunlukla uygulanan, güvenlik önlemlerine katkı sağlayan bir sistemdir.

Giyotin cam sistemi ısı yalıtımlı alüminyum profil, cam ve aksesuarlardan oluşmakta olup, kanatlar tamamen kapatıldığında ısı yalıtımlı alüminyum profiller ve çift cam sayesinde ısı, hava ve ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Hareketli Cam Tavan Sistemleri

Hareketli cam tavan sistemleri otel, ev, mağaza, restoran, kafe, kış bahçesi gibi bir çok alanda uygulanabilen çok kullanışlı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Otomatik olarak kontrol edilebilen bu sistem ile istediğiniz anda mekanı açıp kapayabilirsiniz. Her türlü hava koşullarında çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir sistem olarak tasarlanan geri çekilebilen cam tavan sistemi, kullanıcılarına kaliteli bir yaşam sunmaktadır. Dört kanattan oluşan sistemde bir kanat sabit diğerleri hareketli bir yapıdadır.

Katlanır Cam Sistemleri

Camların katlanıp aynı noktada toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere oldukça uygun olan bir sistemdir. Cam balkon kapatma sistemleri estetikliği ve fonksiyonelliği bir arada sunabilirken, yapıya ve zevklerinize uygun renk seçeneklerine sahiptir, kullanışlıdır ve dayanıklıdır.

Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar 8 ve 10 mm‘lik temperli camdır, bu nedenle darbelere karşı kırılma riski en alt seviyededir. Bu sistem renk seçenekleri ve ürün yelpazesiyle her tür mekanı kapatma olanağı da sağlar.

Cam Balkon Sistemlerinin Özellikleri:

  • Estetik görünüm sağlar.
  • Yağmur, kar, rüzgar, toz vb. dış etkenleri %80’e kadar azaltır.
  • Güvenliği artırır.
  • Katlanabilirliği sayesinde temizliği kolaydır.
  • Balkonunuzda dört mevsim keyfi yaşatır.
  • Cezbedici ve dikkat çekicidir.
  • Mimari etkileyicilik yaratır
  • Olağandışı etkilerde camın kırılması durumunda ise küçük parçalar ayrılarak  zarar vermez.

Manuel Rüzgar Kırıcı Sistemler

Motorlu Rüzgar Kırıcı Sistemler

Motorlu rüzgar kırıcı sistemler kafe, restoran ya da ev mekanlarının bahçelerinde, teraslarında, verandalarında ya da balkonlarında rüzgarın olumsuz etkilerinden korunmanızı sağlayarak konforlu bir mekan yaratılmasını imkan tanır.