Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Zemin Kaplama Uygulamaları

3 Boyutlu Zemin Kaplamaları

Polimerik 3D zemin uygulaması, yaşam alanlarınıza 3 boyutlu görsel etki oluşturan bir uygulama türüdür. Evlerinizde istediğiniz görselleri veya ofis ve işyerinizde markanızı zemine 3 boyutlu görünüm olarak uygulatabilirsiniz. Uygulanmasını istediğiniz görselin üstüne uygulanan şeffaf polimerik malzeme sayesinde her türlü darbelere karşı korunaklı olmaktadır. Her türlü zeminlerinizde uygulanabilmektedir ve dilediğinizde sorunsuz değiştirilme imkanına sahiptir.

Polimerik 3D zemin uygulaması, iç mekanlarda istenilen her bölgeye uygulanabilmektedir. Evlerde, banyo, antre ve mutfak zeminlerinde, ofislerde, antre giriş ve koridor zeminlerinde görselliğe ihtiyaç duyulan tüm alanlarda tercih edilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplamaları

Epoksi reçineler mükemmel derecede boya ve endüstriyel ürünlerin yüzey kaplamalarında ve yapıştırıcılar da kullanılır. Epoksi termoset plastik grubunda yer alan, sıvı polimer katkılardan elde edilen, bir çok özel formülasyonlarla geliştirilen, suya, aside ve alkali asitlere dayanıklı bir üründür. Genellikle iki bileşenli olup, diğer temoset plastik maddelerden farklı olarak sıvı olarak hazırlanıp uygulanır ve zaman içinde sertleşerek nihai sertliğe ulaşarak kaplama malzemesi olur.

Epoksi kaplama başlıca;

 • Endüstriyel alanların zeminlerinin kaplanmasında,
 • Otopark ve benzeri alanların zeminlerinin kaplanması ve yalıtılması amacıyla,
 • Endüstriyel ürünleri boyanması ve kaplanmasında,
 • Su yalıtım uygulamalarında astar olarak,
 • Pas önleyici olarak,
 • Ankraj dolgularında,
 • Ahşap ve benzeri şeylerin yapıştırıcılarında,
 • Mermer ve benzeri doğal taşların yapıştırılmasında,
 • Demir ve metallerin yapıştırılmasında,
 • Gemi ve deniz araçlarının yüzeylerinin kaplanmasında,
 • Hastane ve hizmet alanlarının zeminlerinde,
 • Fabrikaların ve üretim alanlarının zeminlerinde kullanılmaktadır.

Epoksi çeşitleri nelerdir?

 • Antistatik epoksi uygulaması

Epoksi Anti-Statik kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. . Kolay temizlenir, orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.Anti-statik kaplamada statik elektriğin bakır baralar ile mevcut ortamdan uzaklaştırılması hedef alınmıştır. Epoksi Anti-Statik kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Kullanım Alanları: Epoksi Anti-Statik kaplama Kaplama , tüm endüstriyel döşemelerde , hastaneler , elektrik fabrikaları, elektronik fabrikaları, otomotiv sektörü ve statik elektrikten etkilenmemesi istenen tüm yüzeylerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • Coating epoksi uygulaması

Epoksi Coating kaplama, temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir az oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır. Epoksi Coating kaplama, yeni beton zeminlerde veya az aşınmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz veya pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Kullanım Alanları: Epoksi Coating Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • Granüllü epoksi uygulaması

 • Mortar epoksi uygulaması

Epoksi Mortar  kaplama, yeni beton zeminlerde veya  aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve dayanımlı bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yarı pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Epoksi Mortar Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, kimyasal fabrikalar,  otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • Self-levelling epoksi uygulaması

Epoksi Self-Leveling zemin kaplama; temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır. Epoksi Self-Leveling zemin kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Epoksi Self Leveling Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, sergi salonlarında, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • Terrazzo epoksi uygulaması

Terrazo Sistemler; içerisinde mermer, kuvartz, granit, cam veya diğer uygun agrega bulunan karışımın, özel çimento ya da epoksi bağlayıcı ile hazırlanarak uygulanması. Terrazo Sistemler, sınırsız renk ve dekorasyon özgürlüğüyle mimari yaratıcılık konusunda istenilen dizayn gücüne sahip. Terrazo sistemler, her türlü yüzeye uygulanabilen, çok yüksek fiziksel ve kimyasal mukavemetlere sahip. Uzun ömre sahip terrazo kaplamalar, kolay bakımı ve estetik görünümü ile en ekonomik seçimdir.

Kullanım Alanları: oteller, alışveriş merkezleri, süpermarketler, havaalanları, fuar ve sergi salonları, eğitim kurumları, restoranlar, konut ve sosyal tesisler ve benzeri tüm alanlar.

Mikro-Beton Flooropal Zemin Kaplamaları

Zeminlerde bitirme katmanı olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip, yüksek performanslı malzemelerdir. Flooropal Mikrobetonlar, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekânlarda kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, terazisinde ve dekoratif zeminler oluştururlar. Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkânı verirler. Mikrobetonlar, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir. Mikrobetonlar, sanayi tesisleri ve depolama alanlarında, ofisler, konutlar ve galeri, dükkân, mağaza ve show-room gibi ticari alanlarda, sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü zeminler oluştururlar.

Flooropal Mikrobeton serisi ürünler elle ya da pompa ile süratli bir şekilde uygulanabilirler. Önemli özelliklernden biri de, Flooropal Mikrobeton ile oluşturulan zeminlerin, aynı gün üzerinde yürünebilir ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.

Taş Zemin Kaplamaları

Taş zemin özel olarak tamburlanmış doğal taşlar ile hazırlanan ve uygulanan dekoratif iç veya dış mekan zemin kaplamasıdır. Karışımda kullanılan doğal taş büyüklüğü 2-4 mm arasında olmaktadır. Taşların doğal olmasından dolayı herhangi bir boya katkı maddesi kullanılmamaktadır. İstenilen (İç veya dış mekan) herhangi bir zemine kolayca uygulanabilmektedir. Taş zemin düz renk , kırçıllı , geometrik çizgiler ve desenler , farklı yazı karakterleri ile yapılabilmektedir. Geniş bir uygulama alanı bulunmakta olup kullanıcılara geniş bir tasarım alanı sunulmaktadır.

Taş zeminin faydaları nelerdir?

 • Yapısı itibari ile doğal ve asil görünümlüdür.
 • Dekoratif ve sağlamdır.
 • Kaymaz ve ergonomiktir.
 • Kolay temizlenebilir.
 • Masaj etkisi sağlar.
 • Yüksek Dirençlidir aşınmalara dayanıklıdır.

Taş zemin kaplamaları nerelerde kullanılabilir?

Park ve bahçeler, balkon ve teraslar, yürüyüş yolları, garajlar, havuz kenarları, çatılar, ofisler, mağazalar, koridorlar, showroomlar ve sağlık tesisleri taş zemin kaplamasına uygun olan alanlardır.