Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Mutfak Dekorasyon Uygulaması

Mutfak her evin kalbidir, hem keyifle yemek yaptığımız hem de ailemizle bir araya gelip yemek yediğimiz, sohbet ettiğimiz evimizin en sıcak mekanıdır.

Kullanılan donanım ve malzemelerle de kişinin hayat kalitesini yansıtılmalıdır. Son teknoloji makineler, kusursuz işçilik ve deneyimli kadrosuyla Karnap İç Mimarlık sayesinde mutfağınızda ergonomisi, fonksiyonelliği ve yüksek kalitesiyle evinizde sadece size özel bir mekan yaratabilirsiniz.

Üst düzey kalite ile estetiği bir arada hissedeceğiniz modelleri; ister modern kapak ister klasik kapak tarzı, zengin renk seçenekleri ve fonksiyonel modül yapısı ile çözümler sunarak evinizin en önemli noktalarından mutfağınıza konforu ve şıklığı taşıyor.

Tarz ve Stiller

Akdeniz

Geometrik desenli fayanslar, ahşap ve taşlardan yapılmış otantik Akdeniz mutfağını en iyi temsil eden mutfaklara mavi ve beyaz tonlarının kattığı dingin atmosfer kendinizi yakın hissettiğiniz stil ve tarz olabilir.

1 (1)
1 (3)
1 (6)
1 (11)
1 (16)

Eklektik

Mutfağınızda sağladığınız atmosferle ve dekor öğelerinin sizi yansıttığını düşünüyor musunuz? Stillerin, desenlerin, malzemelerin adeta bir karışımına olanak tanıyan eklektik stil ile daha zengin tonlamalar yakalayabilirsiniz. Farklı stil ve tarzlarda öğeleri bir araya getirerek renk ve doku bütünlüğü oluşturabilir, uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz.

cucina_in_stile_eclettico_consigli_e_ispirazioni_per_creare_la_giusta_atmosfera_2.jpg
23292ed9ebbe92e9173c83356c1a274a

Endüstriyel

Duvar dekorlarından tezgahlara endüstriyel şıklıkla vintage dokuları bir arada kullanabilir, tam donanımlı bir mutfak dizayn ederken göze hitap eden zemin dokularını bir araya getirerek natürel uyum yakalayabilirsiniz. Eskitme ahşap, eski tip özel musluk modelleri ya da askıt lambalarla şık aksesuarları bir araya getirebilirsiniz.

vintage-ve-endustriyel-mutfak-dekoru
endustriyel-tarzi-mutfaklar-2018-2019
endustriyel-tarz-acik-mutfaklar-2019
endustriyel-mutfak-dekorasyonu-2018-2019
ahsap-mobilyalar-ile-endustriyel-mutfak

İskandinav

Doğal malzemelerin natürel dokularını bozmadan kullanılmasına olanak tanıyan ve daha organik, hassas çizgiler barındıran mutfak dekorları ilginizi çeker mi? Pastel renklerle sofistike yaklaşımı bir araya getirebilir ve dingin bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

iskandinav-mutfak-dekorasyonu-2020
iskandinav-stil-mutfak-dekorasyonu
iskandinav-tarzi-modern-mutfak-dekorasyonu
iskandinav-tarzi-mutfak-ve-dekorasyon-onerileri
mutfakta-iskandinav-dekorasyonu-icin-ipuclari

Country (Kırsal)

Bu tarz mutfak dizaynlarında eskitme ahşap, eski tip özel musluk modelleri ya da askıt lambalarla şık aksesuarları bir araya getirebilirsiniz.

country-ada-mutfak-modelleri
country-etekli-mutfak-dolabi
country-mutfak-dolabi-yesil
country-mutfak-modeli
fransız-country-mutfak

Klasik

Eğer daha gelenekselim diyorsanız, geçmişten günümüze işlevsel unsurlarla kullanılan duvar rafları, mutfak tezgahı alanından tasarruf etmenizi sağlayacak askılık sistemleri ilginizi çekebilir. Mermerin zarafeti ile mutfak tezgahları, ahşabın natürel dokusuyla mutfak dolapları günümüzde de dekorasyonda fark yaratıyor.

Antik-klasik-mutfak
Aristokrat-klasik-mutfak-modeli
Ceneviz-klasik-mutfak
Defne-klasik-mutfak
İhtişam-klasik-mutfak

Kolonyal

Toprak tonları hoşunuza gider mi? Beyazla muntazam uyum sağlayan toprak tonlarının yanı sıra, dekoratif çiçek ve bitki motifleriyle mutfağınıza ferahlık katabilir; yenilikçi yaklaşımınız ve küçük dokunuşlarınızla mutfağınızdaki atmosferi değiştirebilirsiniz.

1224780
1225299
1231117
1236556
12311481

Minimalist

Yalın çizgilerle fark yaratmak minimalist yaklaşımla mümkün. Her zaman çok fazla doku, desen, eşya ve aksesuarlar kullanmaya gerek kalmaz. Sadece iki rengi esas alan bir paletten yola çıkarak uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz.

12358821
12354680
12339201
12333934
12329509

Modern

Artık modası geçen eski mutfak dolaplarını yenilemek istiyor, daha modern bir geçiş yapmak istiyor olabilirsiniz. Geometrik formlar, yalın çizgiler, basit ama etkileyici dekor öğeleriyle mutfağınıza daha modern ve ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

12510593
12452591
1256584
1251457
1241562

Rustik

rustik-mutfak-dolaplari-18
rustik-mutfak-dolaplari-17
rustik-mutfak-dolaplari-10-1
rustik-mutfak-dolaplari-2
rustik-mutfak-2-1024x769

Tezgahlar

Dekton Tezgah

Dekton porselen tezgahlar ithal olup, yurt dışında üretilmektedir. Kilden, yani topraktan üretilmektedir. Sıvı emmez, bakteri üretmez, çizilmez, leke almaz ve yanmaz özelliklere sahiptir.

Çimstone Tezgah

Çimstone tezgah, İtalyan Breton teknolojisi ile Türkiyede üretilmekte olup, kuvars tezgah sınıfında çizilmeye ve lekelenmeye karşı dirençli, sıvı emmez, bakteri üretmez özelliktedir.

Belenco Tezgah

Belenco ürünleri kuvars olup, çizilmeye ve lekelenmeye karşı dirençli, sıvı emmez, bakteri üretmez mutfak tezgahları ve bankolarda kullanımı oldukça fazladır.

Neolith Tezgah

Neolith porselen tezgahlar ithal olup, yurt dışında üretilmektedir. Kilden, yani topraktan üretilmektedir. Sıvı emmez, bakteri üretmez, çizilmez, leke almaz ve yanmaz özelliklere sahiptir.

Silestone Tezgah

Kuvars yüzeylere sahip olan Silestone tezgah ürünleri, ülkemizde olduğu gibi dünyada da bu alanda en çok tercih edilen ve pazar payına sahip mutfak ve banyo tezgahı serisidir.

Cambria Tezgah

Kuvars yüzeye sahip ve yurt dışında üretimi yapılmaktadır. Ülkemizde sayısız projede tercih edilen ürün çizilmeye, lekelenmeye karşı dirençli, sıvı emmez ve bakteri üretmezdir.

Corian Tezgah

Akrilik tezgahlar ithal olup, yurt dışında üretilmektedir. Akrilik ve diğer bileşenlerden üretilmektedir. Sıvı emmez, bakteri üretmez ve ek izi birleşim noktası kesinlikle görülmezdir.

Calisco Tezgah

Türkiye’de üretilen ve kuvars tezgah gurubunda olan bu üründe hem iç mekanlar hem de dış mekanlar için oldukça uygun kullanım mevcuttur. Göze hoş gelen bir çok özelliği bulunan ürün modelidir.

Coante Tezgah

Üretimi ülkemizde Muğla ilimizde olan Coante tezgah, üstün Breton teknolojisi ile üretilmekte ve hem iç mekana uygun hem de dış mekana uygun tezgah serilerine sahip bir üründür.

Granit Tezgah

Yaşam alanlarımızda uzun yıllardır kullandığımız ve popülerliği hala devam eden Granit tezgahlar, sert kristal yapılı minerallerden oluşmakta ve göze etki eden şıklık ve zerafet sunmaktadır.

Mermer Tezgah

Türkiye genelinde klasikleşmiş bir tercih olan mermer ürünleri en çok mutfaklarımızın ve masalarımız vazgeçilmezi durumundadır. Dokusu ve sağlamlığı öne çıkan özellikleridir.

Laminam Tezgah

Porselen ve cam bileşimiyle üretilen dev boyutlarla hem mutfak tezgahı, banyo tezgahı hem bankolar ve  iç cephe, dış cephe kaplama olanağını tanıyan yepyeni bir malzeme teknolojisinin ürünüdür.

Lapitech® Tezgah

Lapitec® yenilikçi “tam vücut” sinterlenmiş taş levhadır. Geniş formatlı plakalarda, estetik tasarım cazibesini ve porselenin üstün mekanik ve fiziksel özelliklerini, doğal taşların zarafeti, işlenebilirliği, renkleri ve tipik özellikleriyle birleştirir.