Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Ahşap Standlar

Ahşap standlar kendi içlerinde 2 gruba ayrılmaktadırlar;

  • Sunta ve boya ile yapılan ahşap standlar.
  • Suntalam ile yapılan ahşap standlar.

Mimari (Ahşap) Fuar Standı Türleri ve Bunların Birbirine Göre Farkları Nelerdir?

Ahşap fuar standları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar;

Sunta ve boya ile yapılan standlar: Ham sunta üzerine uygulanan alçı sonrası boyama yapılan bu tür standlarda ek yerleri hiçbir şekilde gözükmemektedir. Ancak uygulanacak olan alçı sıvama işlemin kurumusı vakit aldığı için bu stand türü suntalam standlara göre daha uzun bir kurulum süresi gerektirmektedir. Suntalam stantlara göre daha şık görünüm sergilemeleride bu standların daha çok tercih edilmelerine neden olmaktadır.

Suntalam’dan yapılan standlar: Suntalam standlar herhangi bir boyama işlemi gerektirmedikleri için sunta+boya yöntemi ile kurulan stantlara göre daha hızlı kuruluma sahiptirler. Stand duvarlarının istenilen şekilde temizlenebilmesi bu tür için büyük bir avantaj oluştururken suntalam birleşim yerlerinin hat şeklindeki görünümü bu türün en büyük dezavantajıdır.

Sunta + Boya Stand Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  1. Standınız için uygulanacak olan görsellerin foreks üzerine yapılmasına dikkat ediniz. Çünkü direkt stand duvarı üzerine uygulanan görseller hava kabarcıkları oluşturmakta ve portakal kabuğuna benzer pürüzlü kötü bir görüntü oluşturmaktadırlar.
  2. Boyanızın rengini önceden boya kataloğundan belirleyiniz. (RAL kataloğu)
  3. Boya öncesi uygulanacak olan alçının pürüzsüz olması standınızın daha şık görünmesini sağlayacaktır.