Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Blog

Mobilya Tasarımı

Mobilya, insanların yaşam alanlarını güzelleştirmenin yanı sıra kullanım amacına uygun ergonomik ve konfor sağlayıcı önemi vardır. İnsan yaşadığı alanı güzelleştirmek, en verimli ve en rahat yaşam ortamını oluşturmak ve görselliğin ruha hitap ettiği bir ortam geliştirmeyi hedeflemektedir. Özellikle bu durum, görsel algının kişi üzerindeki etkisini ön plana çıkarmakta ve mobilya tasarımı konusunun önemine vurgu yapmaktadır.

Yaşam Alanınız Size Mutluluk Getirsin

İnsanların her ortamda kendisini rahat hissetmesi önemlidir. Ancak ev, insanların mabedi konumundadır. Tüm günün yorgunluğunu, stresini kişinin üzerinden attığı ve kendisini en rahat hissettiği yerdir. Bu nedenle yaşanılan alanın mobilya tasarımı kişinin ruhuna, zevk ve estetik değerlerine hitap etmelidir. Bu hizmeti Karnap Mimarlık uzman kadrosuyla kişiye özgü tasarlamakta ve alıcının beğenisine sunmaktadır. Salon, yemek odası, oturma odası ve yatak odası mobilya tasarımı hizmetini 1. sınıf malzeme ile istenilen ölçü ve renkte yapmaktadır. Yaşadığınız alanı güzelleştiren Karnap Mimarlık, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak hizmet vermektedir.

Çalışma Ortamınızı Kendinize Özgü Tasarlayın

Özellikle çalışma hayatı ticari hacmin büyümesi ve ofis de çalışan personel sayısının artışı çalışma hayatında ofis kavramını doğurmuştur. Ofis personelleri, tüm günü kapalı bir alanda geçirmesi ve hareket kabiliyetinin azalması neticesinde genel olarak çalışma verimi düşmektedir. Ancak ofis ortamı mobilya tasarımı ile sıcak ve samimi bir ortama çevrildiği takdirde çalışanlar kendilerini daha mutlu hissettikleri için çalışma performansında düzelmeler görülmektedir. Ayrıca gelişen ofis kavramları home office, open office ve kolektif office durumlarını doğurmuştur.

Ofis Kavramına Göre Mobilya Tasarımı

İş kollarının artması sonucunda ofis konusunda oluşan ihtiyaçlarda da değişimler olmaktadır. Özellikle iş hayatının ev ortamından yürütülmesi sonucunda doğan home office kavramı, daha rahat ve ergonomik mobilya seçenekleri sunmaktadır. Kendisini ev ortamında hissetmesini sağlayacak ortamı oluşturan home office mobilyaları Karnap Mimarlık tarafından özenle tasarlanmaktadır. Ayrıca open office dediğimiz açık ofis kavramı da geniş bir alanda bulunan çok sayıda çalışanın bölme ofis mobilyaları ile birbirlerini olumsuz yönde etkilemeden çalışmasına imkan sağlamaktadır. Bir diğer kavram olan kolektif office de ise özellikle sessiz çalışılma olanağı sağlamaktadır.

            Yaşam alanınıza dair mobilya tasarımı ve tüm diğer hizmetlerimizi Karnap Mimarlık İç Mimarlık & Tasarım & Uygulama olarak web sitemiz www.karnapmimarlik.com ve tüm sosyal mecralardan takip edebilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

POST A COMMENT