Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Blog

Yeni Bir Evi Dekore Etmek… Taşınırken Almanı Gereken 5 Karar!

Taşınma işlemi hemen herkes için çok yorucu ve kaotik bir süreçtir. Eğer evinizi satıyorsanız, evinizi doğru bir şekilde sunmak, evinize talip olanların içine sineceği doğru dekorasyona sahip olması başlı başına zor bir iştir. Öyleyse, eski evinizi doğru sunma sonrasında toparlanma ve temizleme görevi var. Ve sonra, yeni evinizde kolileri açıp sonu bitmeyecek yerleşme süreci vardır.

Birçok nakliyeci ev taşıyanların bir daha asla hareket etmek istemediklerini düşünüyor veya en azından bir dahaki sefere evlerini farklı bir şekilde kurmak isteyebilirler. İşte bir dahaki sefere yeni bir evi daha iyi ve daha kolay bir şekilde dekore etmeyi sağlayan 5 ders.

Paketlediğiniz Eşyalarınızın Bir Kısmı Geride Bırakılmalıdır

Taşınma sürecinde en yaygın fark, eşyalarınızın düşündüğünüzden çok daha fazlasına sahip olmanızdır. Ve dürüst olmak gerekirse, son zamanlarda eşyalarınızın ne kadarını aktif kullandınız? Birçok ev taşıyan, taşınmasını istediği malların büyük bir yüzdesinin geride kalması gerektiğinin farkına varır. Bu nedenle emek, maliyet ve zamandan tasarruf mümkün olmayacaktır.

Kaldı ki, taşınma planınız olmasa bile, kargaşayı gidermenin zamanı geldi. Yaptığınız alan ve eşya fazlalığı düzenlemesi sonunda daha iyi hissedeceksiniz ve işleri toplamanın zamanı geldiğinde hazır olacaksınız.

Çözüm: Paketleme ve temizleme iki farklı görevdir. Paketleme işlemi sırasında temizlemeye çalışmak, kısa sürede çok fazla iş yapmak demektir. Taşımaya başlamadan en az iki ay önce düzenleme işlemine başlayın. İlk olarak bir oda belirleyip neyin atılacağına, geri dönüştürüleceğine veya bağışlanacağına karar verin. Bu şekilde, toplanma zamanı geldiğinde, zamansal tasarrufunuz artacaktır.

Eski Evinizden Taşıdığınız Mobilyalarınızın Bir Kısmı Yeni Evinize Sığmayabilir

Mobilyaları bir yerden diğerine taşırken sık karşılaşılan sorunlardan biri, büyük parçaların ölçeğinin veya tarzının yeni taşındığınız yere uyumlu olmamasıdır. Yakınlarınızdaki ikinci el (spot) mağazalarına satış yapabilir, daha sonra yeni alacağınız ürünler için harcama yapabilirsiniz.

Çözüm: Başlıca mobilya parçalarınız, klasik, renkli ve modüler olmalıdır. Daha küçük parçalara ayrılabilen veya gerektikçe geniş alanlara genişletilebilen kanepeler veya mobilyalar almaya özen gösterin. Ve bir kere taşındığınızda, klasik mobilyalarınıza renk katmak için bu yönde yatırım yapın. Yastıklar veya kilim satın almak, stil sahibi olmayan bir kanepenin yerini almaktan çok daha uygun ve hesaplı bir harcama olacaktır.

Ağır ve Tek Parça Mobilyadan Uzak Durun

Mobilya ne kadar ağır olursa, kalitenin o kadar iyi olduğu bir gerçekti. Ancak, üretim ve malzeme gelişmeleri sayesinde artık bu veriden yola çıkmanın doğruluğu kalmadı. Ağır, dev bir kanepenizi kaldırmanız gerektiğinde, bir zamanlar sevdiğiniz kadar sevmeyebilirsiniz.

Çözüm: Satın almadan önce mobilyaların ağırlığını göz önünde bulundurun. İyi yapılmış ancak hafif malzemeler içeren parçaları arayın. Daha da iyisi, bir sonraki harekette zamandan ve paradan tasarruf etmek için modüler parçalanabilir mobilyalar veya bu parçalar gibi düz paketler satın almaya özen gösterin. Hareket etmeyi planlamıyor olsanız bile, hafif mobilyalar etrafını yeniden düzenlemeyi veya temizlemeyi kolaylaştırır.

Eski Eviniz Eşyalarınız Toplanınca Daha mı Cazip Geldi?

Evinizden taşınırken, eski evinize tekrar tekrar aşık oldunuz mu? Yalnız değilsiniz. Satmak için hazırlandıktan sonra evinizin bu kadar harika görünmesinin sırrı nedir? Sadeleştirme ve birkaç uygulamalı tasarım ilkesi.

Çözüm: Yeni bir ev dekore ederken, evinizi bir manken gibi görünecek şekilde ayarlayın ve her gün böyle yaşayın. Bu, dağınıklığın olmadığı, her şeyin ortadan kaldırıldığı ve her odada aksesuarlar ve renklerin doğru dokunuşuna sahip olduğu anlamına gelir. Güzel kokulu mumları yakın ve evinizin tadını çıkarın!

Ev dolduğunda, mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı yeniden düzenleyin. Alanınızı birkaç ayda bir tazelemek, odanın enerjisi için harikalar yaratabilir.

Hemen Boyayıp Dekore Edin

Dürüst olalım… Son birkaç yılda taşındıysanız, muhtemelen hala açmamış olduğunuz bazı kutular vardır. Ya da üstesinden gelmek istediğiniz ve hiç başlayamadığınız ev geliştirme projeleri. Mümkün olduğunca hemen ileriye erteleme ihtimaliniz olan değişikliklere odaklanın.

Çözüm: Yeni bir eve taşınırken dekorasyonunun hemen yapılması gerekir. Aydınlatmayı yükseltmek, döşemeyi boyamak veya değiştirmek gibi yapmak istediğiniz projeleriniz varsa, yerleşmeden önce bunları yapın. Boyama ve dekorasyon ve tadilat gibi daha karmaşık projeleri yeni eve yerleşmeden önce yapmak çok daha kolaydır, ancak önceden yapamıyorsanız, taşınırken öncelik belirleyebilirsiniz. Tüm kutuları en kısa sürede açın. Yerleştikten sonrasında da evinize dair eksiklikleri belirleyip bir sıraya koyabilirsiniz.

Yeni bir eve taşınmadan önce muhakkak bir profesyonel yardım alın. Bu dönemde yapacağınız doğru harcamalar sizi ileride daha büyük ve masraflı harcamalardan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tüm dekorasyon fikirleri ve ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

POST A COMMENT