Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Blog

Ofisinizin Mimarisini ve Dekorasyonunu Neden Yenilemelisiniz?

Ofisiniz işinizin bir yansımasıdır ve ofisinizi yenilemeyi gerektirecek birçok neden vardır. Mobilya veya demirbaş eşyaları için küçük güncellemeler veya büyük bir ofis için yeniden tasarım düşünüyor olsanız da, yapacağınız tadilatların üretkenlik ve müşterilerinizin memnuniyet düzeyi üzerinde olumlu etkisi olacağına emin olabilirsiniz.

Peki ofisinizi yenilemenin ana nedenleri nelerdir?

Vitrininizin Yargılanması

Dışarıdan bakıldığı zaman ilk izlenim daima kalıcı ve son derece önemlidir. Ofisinizi kapak, işinizi ise kitap olarak düşünün. Her ne kadar işinizi iyi yapıyorsanız yapın, ofisleriniz eski ve sıkıcıysa, müşteriler ve iş ortaklarınız işinizi olumsuz bir şekilde yargılayacaktır. Benzer şekilde, eğer yeniden markalaşıyorsanız, ofis tadilatı sürecin kritik bir parçası olabilir. Aslında, ofisinizi yenilemek yeni müşterileri çekmenize ve işinizi veya vizyonunuzu yansıtmanıza da yardımcı olabilir. Daha da önemlisi, yeni bir ofis alanı çalışanlarınızın moralini olumlu yönde etkileyebilir.

Organize ve Verimli Bir Çalışma Alanı

Bir işletme sahibinin ofis tadilatlarından geçmeye karar vermesinin bir diğer önemli nedeni alanı daha organize ve verimli hale getirmektir. Profesyonel tasarımcılar, alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza daha etkili yardımcı olabilir. Modernize edilmiş depolama fikirleri ve işlevsel olarak tasarlanmış kat planları, ofisinizi çok daha verimli hale getirmenize yardımcı olacaktır. Sonuçta, dağınık bir çalışma alanı son derece dikkat dağıtıcı olabilir.

Sağlık ve Güvenlik

Çalışanların verimliliğini etkileyecek olan ofis yenilemelerinin bir başka gizli avantajı alanı daha ergonomik hale getirme fırsatıdır. Kendinizi mobilyaya biraz daha fazla para harcayarak bulabilirken, çalışanlarınızın gereksinimlerine göre alanları özelleştirebilirsiniz. Örneğin, çalışanların ayakta ya da oturma pozisyonunda çalışmalarını sağlayan ayarlanabilir masaları kurmayı düşünebilirsiniz. Ayarlanabilir ofis sandalyelerini seçebilir, böylece personeliniz değişse bile çalışma alanlarını rahatlatabilirler. İdeal ölçülerde, ofisinizi yenilemek günümüz ve gelecekte verimliliği artırmasını mutlaka istersiniz.

Yenilemenizi potansiyel sağlık ve güvenlik tehlikelerini ortadan kaldırmak için bir fırsat olarak bile kullanabilirsiniz. Eski halı, en sağlıklı çalışanlarınızın bile sağlığını tehlikeye atabilecek bakteri ve toz kaynağıdır.  Eski bir binadaysanız, tadilat sırasında çıkarılabilecek asbest yalıtımlı olduğunu görebilirsiniz. Aynı şekilde, yenileme sırasında, ofisinizde hava kalitesini iyileştirerek daha az kimyasal maddeye sahip malzemeleri ve boyaları seçebilirsiniz.

Son Olarak…

Gördüğünüz gibi, ofisinizi yenilemek için birçok harika neden var. Hedeflerinize veya bütçenize bakmaksızın, gelişmiş organizasyon ve üretkenliği içeren bir tadilat ile ilgili çok sayıda olumlu sonuç elde edersiniz. Personeliniz ve müşterileriniz için daha sağlıklı bir ortam yaratmanın avantajlarından bile faydalanacaksınız.

Ofis Tasarımlarımız ve diğer çalışmalarımız için bizi www.karnapmimarlik.com ‘dan veya daha fazla görsele ulaşmak için Instagram hesabımız olan @karnapmimarlik kullanıcı adı ile takip edebilirsiniz.

POST A COMMENT