Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Blog

Restoran ve Kafe Dekorasyonu Yenileme Nedenleri…

Restoran işletmeciliği oldukça rekabetçi bir piyasa olmakla birlikte, kar marjı sahipler için uygun, seçenekler ise müşteriler için oldukça fazladır. Başarılı bir restoran işletmek için mümkün olan her avantajdan yararlanmanız gerekir. Bu nedenle, mükemmel yemekler, mükemmel servis yanında aynı zamanda çekici bir dekor sunmak da oldukça önemlidir. Restoranınız davetkar bir ortam sunmuyorsa, yemeğinizin ne kadar iyi olduğu önemli olmayabilir. Bu durumda da müşteriler gelmeyecektir. Restoranınızı yenilemenin zamanı geldi mi? Restoran sahiplerinin bir makyaj yapmayı düşünmeleri için en önemli nedenlere bakalım…

Sağlık Tehlikeleri

Muhtemelen gözden geçirilemeyen yenilemenin tek nedeni, asbest ve küf gibi sağlık tehlikeleri uygun bir tadilat ile ele alınmalıdır. Ne yazık ki, nem ve oluşan küf restoran sahipleri için ortak problemlerdir. Mutfaklar çok fazla su kullanır ve küf oluşumunu önlemek için nem seviyelerini kontrol altında tutmak zor olabilir. Benzer şekilde, eski bina elektrik veya bina yalıtımı için genellikle asbest kullanır ve maruz kalması durumunda, kanser ve pnömokonyoz gibi ölümcül akciğer hastalıklarına bağlı nedenlerle profesyonel olarak çıkarılmalıdır. Restoranınızdaki benzer sağlık tehlikeleri hakkında endişeleriniz varsa, yenilemenin zamanı geldi.

Eski ve Kötü Dekor

Restaurant Cafe Dekorasyonu yapanların bir sonraki en yaygın nedeni modası geçmiş bir dekordur. Restoranınız uzun süredir yenilenmemişse, gününüze uygun hareket etmiyorsunuz demektir. Modern, taze tasarım, modern ve taze yiyeceklerin ön görüntüsünü sunar ve sadece mevcut müşterileri geri dönmeye teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda yeni müşterileri de ziyaret etmeye teşvik eder. Yenileme için küçük bir bütçeniz olsa bile, yeni bir boya işi ve bazı fikstür yükseltmeleri ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Yine de, 1980’lerde göründüğü şekilde tasarlanan herhangi bir restoranın muhtemelen daha önemli yükseltmelere ihtiyacı olacak – örneğin, yeni mobilyalar alan kullanımını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir, yeni aydınlatma armatürleri ideal ortamınızı yaratır ve yeni döşeme restoranınızı tamamen canlandırabilir.

Yaratıcılık ve Konfor

Sonuçta, restoranınız müşterileriniz için rahat bir alan olmalıdır. En iyi restoranlar, bir müşterinin evinden uzaktaki evi gibi olmalıdır. Personel dost canlısı ve hızlı bir ilişki kuruyor olması yetmezken, mobilyaların ve genel çevrenin de rahat olması gerekmektedir. Düzensiz sandalyeler ve masalar, hasarlı döşemeler ve sert ahşap sandalyeler, restoranınızı istenenden daha az konforlu hale getirebilecek sorunlardan sadece birkaçıdır. Müşterileriniz restoranınızı ziyaret ederken rahat edemiyorlarsa, yenileme zamanınız gelmiş demektir.

Doğru Veranda Kullanımı

Son önemli unsur, yükseltilmiş bir veranda restoranınız için harika bir reklam olabilir. Yeni veranda mobilyaları, dış mekan ısıtıcıları ve güzel aydınlatma yalnızca oturma alanınızı uygun bir şekilde genişletmekle kalmaz, aynı zamanda davetkar bir veranda da yoldan geçenleri cezbeder. Verandanız yoksa veya çekici değilse, yenilenmeyi kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

Son Olarak

Yukarıda saydığımız yenilikler bazen yenilik ihtiyacından ziyade gerekliliği de getirirken işinizi bir adım öteye götürmeye yaramakla birlikte profesyonel işiniz de çehrenizdeki değişimin müşteri geri dönüşümüne olumlu etkisini görmenizi sağlayacaktır. Kolları sıvayıp bu işe başlamadan önce mutlaka profesyonel yardım almanız daha doğru ve faydalı dekorasyon fikirlerini beraberinde getirecektir. Karnap Mimarlık olarak tüm anahtar teslim restoran ve kafe dekorasyonu ve tasarımı, alanında uzman ekibi ile doğru bütçeler ile çözüm ortağınız olmaktadır.

Tüm detaylı bilgilendirme için web sitemizde dekorasyona dair tüm işlerimize ulaşabilir, aklınıza takılan tüm sorular ve çözümlemeler için bize ulaşabilirsiniz.

POST A COMMENT