Bize Ulaşın

Düşünce ve talepleriniz için bizimle iletişime geçin…

0 (216) 347 7361 karnap@karnapmimarlık.com

Blog

İç mimari Tüyoları ve Trendleri

İster inanın ister inanmayın, yeni yıl hemen köşede ve göz alıcı yeni tasarım trendleriyle birlikte geldi. Bunu göz önünde bulundurarak, doğrudan kaynağa gittik ve bazı üst düzey tasarımcılardan bu yıl ilgimizi çekeceğini düşündükleri stilleri sizler için araştırdık. En büyük 2019 iç tasarım trendleri için seçtiklerini öğrenmek için okumaya devam edin ve bu görünümleri kendi evinize nasıl dahil edeceğinize dair bazı ipuçlarını öğrenin. Bu yazının sonunda, 2019 tarzını ele almaya hazır olun.

Büyük ve Cesur Bitkiler

2019’da ev iç tasarımının ön saflarında yer alacak bir eğilim büyük ve cesur bitkilerdir. Bir ejderha ağacı, bir kauçuk ağacı veya herhangi bir palmiye ağacı evin her yerinde göz alıcı ifadeler yapar. Kanepenizi her iki tarafta birer tane saksı ile ayırabilir veya herhangi bir köşeye yerleştirebilirsiniz.

Bitki yaşamını dekorunuza dahil etmek, diğer 2019 iç tasarım trendlerine göre biraz daha farklı. Burada, tamamen estetiğe güvenmek yerine, bitkinin bakım ve koruma talimatlarının evinize uyarlanmasına ve dikte etmesine izin vermek isteyeceksiniz. Bir bitkinin, satın aldığınız bitkilerin ideal ortamlarında gelişmesini sağlamak için, satın almadan önce ne kadar güneş ışığına ve suya ihtiyaç duyduğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Boyalı Tavanlar

2019’da, beşinci duvardan yararlanan insanları görmeye başlayacağız – tavan çok uzun süredir göz ardı edildi!

Duvar kâğıtlarından kalıplama ve cüretkar boya renklerine kadar tavan, insanların şanslarını yakalamaya başladıkları ve mekanlarında “hayranlık yaratan yerler olacak. Bu görünümü, samimi hissetmek istediğiniz mekanlara, özellikle yatak odalarına ve resmi yemek mekanlarına bakın. Burada 10-30-60 kurallarını zihninizde ön planda tutmak isteyeceksiniz. Odanın yüzde 60’ını kaplayan temel renginizle tavana devam edin veya görsel renginizi arttırmak için vurgu renginizi (son yüzde 10) kullanarak güçlü bir açıklama yapın.

Çok Fonksiyonlu Alanlar

Giderek daha fazla insanın “daha az şey” tutumunu benimsemesiyle iç tasarımda bir değişim görüyoruz. 2019 için daha çok işlevli alanlar göreceğimizi tahmin ediyorum. Murphy yatağı bir geri dönüş yapıyor ve bence daha da modernleştirilmiş versiyonlar göreceğiz…

Çok fonksiyonlu mobilyaların artık sadece küçük daireler için olması gerekmez. Konuk odası olarak çift görevi gören bir ofis gibi çok kullanımlı alanlara dahil etmeyi düşünün. Daha küçük bir ölçekte, ek depolama alanı olarak iki katına sahip bir Osmanlı eklemeyi düşünebilirsiniz. Burada anahtar işlevsellik söz konusu olduğunda kutunun dışında düşünmeye başlamaktır.

Cesur Renkler

2019’da koyu renkler, sahip olduklarından çok daha fazla patlayacak. Odaya gerçekten bir heyecan getirmek için lacivert, koyu kırmızı ve yanmış portakal rengi düşünün. Cesur renkleri bir odaya getirmek, tamamen denge yaratmakla ilgilidir. Koyu tonunuzu beyaz veya gri gibi daha sakin, nötr tonlarla eşleştirdiğinizden emin olun.

Cesur renginizi, bir parça veya vurgu olarak, az miktarda kullanın.

POST A COMMENT